یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۰
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  انتخابات چهارمین کانون استانی در یزد برگزار شد
اخبار روز

انتخابات چهارمین کانون استانی در یزد برگزار شد

انتخابات چهارمین کانون استانی در یزد برگزار شد

انتخابات چهارمين كانون استاني جمعه گذشته در استان در یزد برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترايران، در اين جلسه انجم شعاع، سرپرست معاونت امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، و رئیس و نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران، دشتی معاونت سیاسی امنیتی استانداري، حیدری ریيس دادگستری استان یزد،کریمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد،بهادر مدیركل ثبت اسناد و املاک چهار محال بختیاری،بهمنی و یعقوبی معاونان دادگستری یزد،اعضای قضائی هیئت نظارت بر انتخابات و جمع بسياري از سردفتران و دفتریاران استان یزد حضور داشتند.

 

میروکیلی رئیس جامعه سردفتران و دفتریاران يزد ضمن خیر مقدم به حاضرین و میهمانان، سابقه فعالیت جامعه سردفتران یزد را از مرداد سال 1365 و تاریخ ثبت آن را سال 1367 اعلام كرد.

 

وي با گزارشی از تلاشها و پیگیریهای مستمر اين جامعه درطول  8 سال گذشته اظهار داشت: در زمان تشکیل جامعه يزد در سطح استان، تنها 9 سردفتر و 8 دفتریار وجود داشت که امروز خانواده سردفتری ما در استان متشکل از 122 سردفتر و 81 دفتریار است.

 

در ادامه انجم شعاع با اعلام خرسندي از حضور در جمع همکاران ثبتی و سردفتری، از تشکیل و تاسیس کانون سردفتران و دفتریاران استان یزد اظهار خرسندی كرد و تشکیل کانونهای استانی و تقویت آنها را جزء برنامه های سازمان دانست.

 

سرپرست معاونت امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: باید از کانونها حمایت شود و گرچه من شاهد حمایتهای کانون مرکز و هیئت مدیره آن بوده ام، لکن از آقای دشتی می خواهم پشتیبانی بیشتری بعمل آورند و کانونهای استانی نیز بتوانند در رفع مشکلات و آسیبهای این حرفه گامهای موثری بردارند.

 

وي با اعلام اینکه در حد توان خود سعی در تقویت و حمایت از سردفتران و دفتریاران خواهد داشت، نگاه سازمان ثبت را نگاهي مثبت خواند و از سردفتران و دفتریاران حاضر درخواست كرد تا در راستاي رفع موانع به امور اسناد و سازمان گام بردارندو تلاش كنند.

 

انجم شعاع درخصوص مواردی که اخیرا در حوزه دفاتراسناد رسمي اتفاق افتاده مواردی را عنوان و در رابطه با ماده 29 و آئین نامه آن اعلام كرد كه تلاشهای سازمان ثبت اسناد و املاك كشور برای ابطال آئین نامه اخیرالتصویب مورد توجه و قابل ذكر است و اظهار اميدواري کرد با تصویب طرح اصلاح قانون دفاتر مشکلات دفاتر رفع شود.

 

دشتي،معاون سیاسی امنیتی استانداري يزد نيز در اين جلسه ضمن خیرمقدم به مهمانانی که از تهران و برای تشکیل کانون به یزد‌ آمده اند، تشکیل اين کانون را مفید عنوان كرد و با برشمردن فوائد سند رسمی، تاریخ فعالیت ثبت و دفاتر را از 80 سال قبل و بسیار ارزشمند توصیف کرد.  

 

حیدری،رييس كل دادگستري استان يزد هم در اين جلسه طی سخنانی در خصوص سند رسمی و دعاوی ناشی از بی توجهی به آن و رواج اسناد غیررسمی اظهار داشت: دفاتر اسناد رسمی در انجام وظایف خود باید به نحوی عمل كنند که واقعا ثبت با سند برابر باشد.

 

در ادامه دشتی اردکانی،ریيس کانون سردفتران و دفتریاران نيز با بزرگداشت ایام محرم و با یادی از مرحوم حاج شیخ محمدعلی صدوقی و ذکر این نکته که ایشان برای تشکیل کانون سردفتران و دفتریاران در استان یزد توصیه های متعددی به روسای سازمان ثبت داشته كه امروز شاهد به ثمر نشستن آن هستیم،‌گفت: خوشحالم که تلاشهای همکاران یزدی و پیگیریهای مدیران کل ثبت استان موثر واقع و با مساعدت جناب تویسرکانی امروز اولین انتخابات کانون استان یزد را برگزار می كنيم.

 

وي با ذکر تاریخچه ای از تاسیس کانون سردفتران و دفترياران از سال 1316 تا کنون این انتخابات را پنجمین انتخابات و تاسیس کانون سردفتران و دفتریاران در سطح کشور دانست و اظهار اميدواري كرد با تبديل جامعه سردفتران و دفترياران استان يزد به كانون، گام مهم ديگري در رفع موانع و مشكلات جامعه سردفتري برداشته شود.

 

دشتي اردكاني با اشاره به مسائل اخير در حوزه دفاتر اسنادرسمي،‌ از اینکه افرادی غیرمسئول در حوزه تخصصی حقوق وارد شده و اظهارنظرهای غیرکارشناسانه اي دارند انتقاد كرد و ادامه داد: امروز جهان به سمت سند رسمی پیش می رود تا اختلافات و دعاوی کاهش یابد ولی در جامعه خودمان شاهد هستيم افرادي  اسناد عادی را ترویج و تشویق و حقوق مردم را دچار مخاطره می كنند.

 

در ادامه پس از پايان سخنراي ها،‌ سردفتران و دفتریاران استان يزد در انتخابات شركت كرده و راي گيري انجام شد.اخذ راي تا ساعت 16 ادامه يافت و پس از اتمام مهلت مقرر، با توجه به عدم حضور رای دهنده در محل، صندوقها طبق تشریفات قانونی در حضور هیئت نظارت گشوده و شمارش آراء آغاز شد.

 

با توجه به اینکه طبق ماده 10 آئین نامه، مدت سه روز برای اعتراض به انتخابات زمان تعیین شده است،لذا تا انقضای مدت مذکور یا نظر هیئت نظارت از اعلام اسامی معذور هستيم و اسامي برگزيده پس از اعلام هيات نظارت اعلام خواهد شد.

admin در تاريخ چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۱ · 0 نظر · 2476 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم