پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  رئیس کانون سردفتران و دفتریاران: کد رهگیری خودرو، نافی ثبت معاملات در دفاتر اسنادرسمی نیست
اخبار روز

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران: کد رهگیری خودرو، نافی ثبت معاملات در دفاتر اسنادرسمی نیست

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران: کد رهگیری خودرو، نافی ثبت معاملات در دفاتر اسنادرسمی نیست

رئيس كانون سردفتران و دفترياران درباره طرح اتحاديه صنف كشوري نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو مبني بر اعطاي كد رهگيري در معاملات اين حوزه به منظور جلوگيري از تنظيم اسناد عادي گفت: كد رهگيري خودرو، نافي ثبت معاملات در دفاتر اسناد رسمي نيست.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفتراارن به نقل از روزنامه ايران، محمدرضا دشتي اردكاني افزود: ماده 29 قانون جرايم رانندگي مصوب سال 89، تكليف را مشخص و نقل و انتقال خودرو را به عهده دفاتر اسناد رسمي گذاشته است.

 

رئيس كانون سردفتران و دفترياران ادامه داد: آئين نامه اجرايي اين قانون نيز توسط دولت تدوين و هم‌اكنون در مجلس شوراي اسلامي در دست بررسي قرار دارد.

 به گفته دشتي اردكاني،كد رهگيري خودرو مانند كد رهگيري معاملات املاك در بنگاه هاست و همچنان سند عادي محسوب مي‌شود.رئيس كانون سردفتران و دفترياران تأكيد كرد:كساني كه قصد تعويض پلاك يا خريد و فروش خودرويي را دارند، براي رسميت بخشيدن به مالكيت خود بايد عمليات نقل و انتقال را در دفاتر اسناد رسمي به ثبت برسانند.

 

دشتي اردكاني ادامه داد: در قانون، سند عادي از سند رسمي تمييز داده شده و قانون تكليف همه دستگاه‌ها را در برابر سند رسمي مشخص كرده است.

 

وي تأكيد كرد: تصميمي كه يك صنف مي‌گيرد، نافي قانون نيست و معاملات خودرو براي رسميت يافتن، بايد همچنان در دفاتر اسناد رسمي انجام شود.

 

رئيس كانون سردفتران و دفترياران در ادامه به تنظيم اسناد عادي در معاملات املاك در بنگاه‌ها اشاره كرد و گفت: همان گونه كه دستگاه قضايي اعلام كرده، بيشتر پرونده‌هاي مربوط به دعاوي املاك در محاكم قضايي، ناشي از تنظيم سند عادي و قولنامه‌ها در بنگاه‌هاي معاملات املاك است.

 

به گفته دشتي اردكاني در قانون ثبت و قانون مدني، تعريف سند رسمي مشخص شده و مفاد اسناد رسمي بدون مراجعه به محاكم قضايي لازم الاجراست.

 

بر اساس اين گزارش، اتحاديه كشوري صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو هفته گذشته از اجراي طرحي با همكاري وزارت صنعت، معدن و تجارت، تحت عنوان اعطاي كد رهگيري در معاملات خودرو مبني بر جلوگيري از تنظيم اسناد عادي و قولنامه‌ها در اين حوزه خبر داد.

admin در تاريخ یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۵ · 0 نظر · 2417 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم