یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۸
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  راز ماندگاری/ یادداشت رییس کانون سردفتران به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس روزنامه "دنیای اقتصاد"
اخبار روز

راز ماندگاری/ یادداشت رییس کانون سردفتران به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس روزنامه "دنیای اقتصاد"

راز ماندگاری/ یادداشت رییس کانون سردفتران به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس روزنامه "دنیای اقتصاد"

يادداشت رييس كانون سردفتران و دفترياران به مناسبت بزرگداشت دهمين سالگرد تاسيس روزنامه "دنياي اقتصاد" در ضميمه ويژه اين روزنامه منتشر شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران به نقل از ويژه نامه بزرگداشت دهمين سالگرد تاسيس روزنامه دنياي اقتصاد،متن يادداشت محمدرضا دشتي اردكاني، رييس كانون سردفتران و دفترياران به اين شرح است:

 

راز ماندگاري

ده سال روزنامه داري توسط بخش خصوصي،الحق و الانصاف كاري سترگ است.آن هم روزنامه اقتصادي و يكي از–چه بسا- پرتيراژترين روزنامه هاي اقتصادي ايران.بنده با درك موانع و مشكلاتي كه بخش خصوصي در كشورمان به طور عموم،براي فعاليت و پيشرفت دارد اين موفقيت را به مديرمسئول و يكايك روزنامه نگاران و خبرنگاران و كارمندان روزنامه «دنياي اقتصاد» تبريك مي گويم.همدلي تان روز افزون؛عزتتان مستدام و ماندگار باد.

 

اما مي خواهم با توجه به رصد رسانه هاي مجازي و مطبوعات در حوزه «سندرسمي» توسط همكارانم در روابط عمومي كانون،قدري از زاويه عملكرد «روزنامه دنياي اقتصاد» در حوزه هاي مرتبط با سندرسمي، درباره ده سال فعاليت پويا و مستمر اين روزنامه در سپهر اطلاع رساني اقتصادي در ايران سخن بگويم.

 

بي شك ثمره بلافصل و بلاترديد استحكام بخشي به تعاملات اقتصادي و اجتماعي افراد جامعه به وسيله سندرسمي، كاهش دعاوي محاكم قضايي و تثبيت نظم عمومي و تامين امنيت رواني اجتماع است. ترغيب افراد جامعه به سوي تنظيم سندرسمي و باشناساندن مزاياي ويژه اسناد تنظيمي در دفاتر اسنادرسمي و به طور كلي فرهنگ سازي شايسته در اين زمينه،نيازمند حركتي جامع در سطح كلان است،حركتي كه حمايت دستگاه تقنيني نظارتي و اجرايي را در كنار همراهي رسانه ها به صورت منسجم و يكپارچه در جهت رسيدن به اين مهم مي طلبد.

 

از سوي ديگر به رسميت شناختن نقش و جايگاه حقوقدانان حوزه سندرسمي در تنظيم مواد قانوني، آيين نامه ها و قانون گذاري در زمينه سند رسمي و بررسي چالش ها و هم انديشي در راهكارها و رفع نواقص و كاستي هاي موجود و تسهيل و ترغيب عموم مردم اجتماع به تنظيم روابط اقتصادي خود طبق سندرسمي و در نتيجه كاهش دعاوي و اختلافات متعدد موجود در مراجع قضايي، مطالبات بر حق مردم از رسانه ها است كه روزنامه دنياي اقتصاد در جهت اطلاع رساني دراين حوزه ها در راستاي «رسالت مطبوعاتي» خويش و با «حس مسئوليت» حركت كرده است.

 

نمونه هاي عيني و زنده و مصاديق بارز پايمال شدن حقوق عامه و بي توجهي به اهداف والاي قانونگذار در تثبيت جايگاه سندرسمي در وضع قوانين و دچار چالش شدن قوانين مصوب تا رسيدن به مرحله اجرا كه نتيجه بي توجهي به نظرات كارشناسي حقوقدانان متخصص اين حوزه است متعدد است. از جمله آيين نامه ماده 29 قانون رسيدگي به تخلفات راهنمايي و رانندگي يا عدم اجراي قانون پيش فروش ساختمان كه گذر زمان به مرور، آثار عميق ايجاد اختلافات و دعاوي ناشي از همين دو مورد را نشان خواهد داد كه خود محل تامل است و چه بد راهكاري است به مخاطره انداختن منافع عموم با توجيهات و توصيفات غيركارشناسي، اميد بسيار دارم تا رسانه هاي كشورمان با درك بيش از پيش نسبت به ضرورت فرهنگسازي و تامل و تدقيقي دوباره بر نقش خاص سند رسمي و جايگاه ويژه دفاتر اسنادرسمي در نظم حقوقي و انتظام بخشي به روابط اقتصادي مردم،‌پاسخي شايسته به دغدغه هاي جامعه بدهند.

 

بي شك پايان يك دهه انتشار موفق روزنامه دنياي اقتصاد توسط بخش خصوصي،مي تواند يك «آغاز» براي اهالي حرفه اي آن روزنامه در مسير تحولاتي به سمت روزنامه نگاري مدرن و روزنامه نگاري آنلاين و نيز يك «نمونه» براي ساير روزنامه ها در جهت دستيابي به «راز ماندگاري» در فضاي رسانه اي كشور عزيزمان ايران باشد.

 

admin در تاريخ شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۸ · 0 نظر · 2405 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم