یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۷
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  کشور چاره­ ای ندارد جز اینکه سند­رسمی، نقش موثر خود را در قضازدایی ایفا کند
اخبار روز

کشور چاره­ ای ندارد جز اینکه سند­رسمی، نقش موثر خود را در قضازدایی ایفا کند

کشور چاره­ ای ندارد جز اینکه سند­رسمی، نقش موثر خود را در قضازدایی ایفا کند

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ضمن قدردانی از شور و شعور سردفتران و دفتریاران استان تهران در انتخابات چهارمین دوره­ هیات مدیره کانون گفت: مشارکت قابل­ توجه سردفتران و دفتریاران در انتخابات دوره­ چهارم هیات مدیره نسبت به دوره­ های قبل، می­ تواند پشتوانه­ ای برای هیئت مدیره جدید و آغازی برای حرکت به سمت تغییر در «سبک زندگی حقوقی­» مردم باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع­ رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی با بیان اینکه امروز، دفاتر اسناد­رسمی در بزنگاهی تاریخی قرار گرفته­ اند گفت: 85 سال است که دفاتر اسناد­رسمی، به­ عنوان نخستین بخش خصوصی- حاکمیتی، وظیفه­ تثبیت و تسجیل مالکیت مردم را برعهده دارند لیکن امروز، شاهدیم که سند­رسمی بیش از همیشه در معرض هجمه قرار گرفته است و بر فردفردِ ما سردفتران است تا در کنار هیات مدیره و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کیان سردفتری و جایگاه سند­رسمی حراست کنیم.

 

وی ادامه داد: کشور چاره­ ای ندارد جز اینکه سند­رسمی، نقش موثر خود را در بهداشت قضایی، قضازدایی،کاهش دعاوی محاکم قضایی، نظام­ بخشی تعاملات اجتماعی و صیانت از حقوق مردم در نهادهای تقنینی، قضائی و اجرائی کشور ایفا کند و در این راه، جامعه­ سردفتری کشور باید خود را در صحنه، پویا و فعال نگه دارد.

 

وی ابراز امیدواری کرد تا کاندیداهائی که با برنامه­ ها و شعارهای گوناگون در رقابت شرکت کردند، همان شعف ایام تبلیغات را حفظ­ کنند و در ادامه­ مسیر، رفاقت را جایگزین رقابت کنند و در کنار هیات مدیره باشند.

 

دشتی اردکانی تصریح کرد: تاریخ پیوستۀ دفاتر اسناد­رسمی از دوران دفاتر شرعیه تا به امروز، بیانگر نیاز مردم به سردفتران اسناد­رسمی به­ عنوان نگهبانان قلعۀ صلح­ اجتماعی است؛ بیانگر نیاز کشور است. قلعه­ ای که باید هر روز با قوانینِ به­ روز و مُجریانِ دلسوز، مستحکم­تر شود و با نگهبانانی با انگیزه و قدرت­مند پاسداری شود. پاسداری از قلعۀ صلح­ اجتماعی را نباید دست­ کم گرفت.

 

گفتنی است، انتخابات چهارمین دوره هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، با رقابت 35 سردفتر و 16 دفتریار ديروز جمعه 27 بهمن، در محل کانون برگزارشد. براساس قانون دفاتر اسناد­رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران، انتخابات کانون، هر سه سال یک بار برگزار می­ شود. ماده58 این قانون مقرر می­ دارد: «قوه قضائیه در تهران و ساير مراكز استان با توجه به تعداد دفاتر اسناد رسمي و ساير مقتضيات محلي،كانون سردفتران و دفترياران را تحت نظارت خود تشكيل خواهدداد.كانون داراي شخصيت حقوقي و استقلال مالي است و از نظر نظامات، تابع قوه قضائیه خواهد بود.»

 

admin در تاريخ یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۰ · 0 نظر · 2390 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم