پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  ثبت آنی معاملات خودرو از 15 شهریور در کلیه دفترخانه ها
اخبار روز

ثبت آنی معاملات خودرو از 15 شهریور در کلیه دفترخانه هاثبت آنی معاملات خودرو از 15 شهریور در کلیه دفترخانه ها

 

نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در خصوص ثبت آنی اسناد گفت : در گذشته اسناد در سیستم داخلی دفترخانه ثبت می شد در حالیکه هم اکنون کلیه اسناد در آن واحد در سایت ثبت وارد و پس از دریافت پرینت ثبت آن، در دفاتر دفترخانه ثبت می شود و در انتها به امضای متقاضیان می رسد.

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران به نقل از خبر خودرو، سیروس افزود: از مراجعان دفاتر ثبت اسناد رسمی هنگام اتمام کار شماره تلفن همراه گرفته و پیامکی حاوی شرح انجام معامله ، رقم معامله و پلاک خودروی معامله شده فرستاده می شود.

 

وی اظهار داشت : چنین اقدامی موجب می شود مالکانی که فروش خودروی خود را به وکیل سپرده اند از روند کار فروش آگاه باشند و به عملکرد وکیل خود اشراف پیدا می کنند.

 

وی از این اقدام به عنوان جلوگیری از تخلفات  یاد و تصریح کرد : دریافت پیامک های حاکی از معاملات خودرو و خانه در دفاتر اسناد رسمی موجب جلوگیری از جعل اسناد می شود چراکه بعضا در گذشته افرادی با جعل شناسنامه و امضا اسنادی را به نام خود ثبت کرده و به فروش رسانده اند در حالیکه مالکان اصلی هیچگونه اطلاعی در این خصوص نداشته اند.

 

سیروس خاطر نشان کرد : با ارسال پیامک به مالکان اصلی خودروها از اینگونه معاملات غیر قانونی نیز جلوگیری خواهد شد و مشکلات اداره آگاهی و دادگاه ها در این خصوص نیز به حداقل خواهد رسید.

 

وی  با اشاره به نحوه تهیه شماره همراه مالکان اصلی خودرو گفت : از آنجا که عملکرد دفاتر اسناد رسمی به طور مستقیم هم سو با ثبت احوال است در نتیجه با وارد کردن کد ملی مالکان به سیستم ثبت احوال می توان شماره تلفن مالک را دریافت و پیامک معامله را برای او ارسال کرد.

 

وی افزود : استناد دفاتر ثبت اسناد رسمی در این خصوص تنها به آخرین شماره همراه  ثبت شده در سیستم ثبت احوال است و در صورت تعویض خط تلفن همراه مالک یا قطع آن مسئولیتی در این خصوص بر عهده دفاتر نیست.

 

نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در پایان به اجرای طرح ثبت آنی معاملات بصورت پایلوت در 15 دفترخانه تهران اشاره کرد و گفت: این طرح هم اکنون در 15 دفترخانه اسناد رسمی تهران به صورت پایلوت در حال اجراست البته در دیگر استان ها نیز دو تا سه دفتر خانه این طرح را اجرا می کنند همچنین کلیه دفترخانه های قزوین ملزم به استفاده  از سیتم ثبت آنی معاملات هستند.

 

لازم به ذکر است در حال حاضر کلیه دفترخانه ها می توانند با وارد شدن به سیستم سند را در آنجا ثبت کنند همچنین از 15 شهریور طرح ثبت آنی اسناد  اجباری خواهد بود.

admin در تاريخ شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۰ · 0 نظر · 2376 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم