پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  گزارشی از مذاکرات کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور نمایندگان کانون و سازمان ثبت
اخبار روز

گزارشی از مذاکرات کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور نمایندگان کانون و سازمان ثبت

گزارشی از مذاکرات کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور نمایندگان کانون و سازمان ثبت

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، اين جلسه عصر روز يكشنبه 14 مهرماه در محل كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي تشكيل شد و

دشتي اردكاني، رييس ،احمدعلي سيروس؛ نايب رييس و مسلم آقاصفري، عضو هيات مديره و رييس روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران به نمايندگي از اين كانون و دكتر انجم شعاع؛معاون امور اسناد، مرادي و مهندس صدرنوري؛سرپرست مركز توسعه و فناوري اطلاعات سازمان ثبت به نمايندگي از آن سازمان و همچنين حكيم جوادي و يكي از همكارانشان از مركز پژوهشهاي مجلس، و غلامپور و خسروي به نمايندگي از كانون سردفتران خراسان رضوي در جمع اعضاي كميسيون حقوقي و قضايي مجلس حاضر شدند.

 

در ابتداي اين نشست نايب رييس كانون سردفتران و دفترياران، مطالبي را درخصوص اينكه سامانه ايجاد شده فراتر از آن چيزي است كه قانون به سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اجازه داده است، بيان داشت و استدلالت قانوني در اين زمينه را مطرح و نقطه نظرات كانون را ابراز داشت.

 

در  ادامه دكتر دهقان، عضو هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي و عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس از جو نارضايتي ايجاد شده در جامعه ناشي از عدم كارائي سامانه ثبت آني سخن گفت و اين موضوع را ناشي از آن دانست كه سازمان ثبت، خود را در قبال موضوعات پاسخگو نمي داند و از عدم حضور آقاي تويسركاني، ريس اين سازمان در كميسيون قضايي عليرغم دعوتي كه از ايشان شده است ابراز گله مندي كرد.

 

همچنين دكتر انجم شعاع،‌معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور نيز مطالب مشروحي كه از قبل نگارش شده بود را  مبني بر انواع اتهامات و توهين ها به سردفتران اسناد رسمي و هيأت رئيسه كانون و خصوصا اعضاي حاضر بيان داشت كه موجبات اعتراض اكثريت اعضاء كميسيون حقوقي و  قضايي مجلس را بدنبال داشت به نحوي كه يكي از نمايندگان گفتند ( آقا اينها مهمانان ما هستند حداقل يك بلانسبت به حاضرين بگوييد).

 

در ادامه ملكشاهي، رييس كميسيون حقوقي و قضايي مجلس توضيح داد؛ كه اينجا دادگاه نيست اينجا مجلس است و ما از شما دعوت كرده ايم مشكلات را توضيح بدهيد نه اينكه اتهامات عليه يكديگر را مطرح نمائيد.

 

سپس اعضاي حاضر اعم از نمايندگان مجلس، نمايندگان كانون تهران و خراسان و مدير كل حقوقي سازمان ثبت و مشاور فناوري اطلاعات سازمان مذكور نقطه نظرات خود را بيان داشتند و در نهايت رياست كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي ضمن جمع بندي مطالب مطرح شده مقرر داشت تا كارگروهي متشكل از نمايندگان كانون سردفتران، سازمان ثبت، كميسيون حقوقي و قضايي مجلس و مركز پژوهشهاي مجلس براي رسيدگي به موضوعات ثبت آني از دو منظر قانوني و فني اقدام و نتيجه بررسي خود را جهت اتخاذ تصميم به رياست كميسيون قضايي ارائه نمايند.

admin در تاريخ دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۲ · 0 نظر · 2157 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم