پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  شماره اقتصادی چیست؟
اخبار روز

شماره اقتصادی چیست؟

شماره اقتصادی چیست؟

شماره اقتصادي يک شماره منحصر به فرد و معرف شخصيت و هويت اقتصادي است که حسب مورد به فعالان اقتصادي اعم از اشخاص حقيقي و حقوقي از سوي سازمان امور مالياتي ارايه مي شود.

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران به نقل از رسانه مالياتي ايران، حال سوالات متعددي در اين زمينه مطرح مي شود از جمله اينکه آيا همه فعالان اقتصادي از مزايا و کاربردهاي آن باخبر هستند؟ آيا همه فعالان اقتصادي مشمول اين طرح هستند؟ نحوه ثبت نام و اخذ شماره اقتصادي چگونه است؟ تاکنون چه کساني موفق به ثبت نام جهت اخذ شماره اقتصادي شده اند؟

 

جهت يافتن پاسخ اين قبيل سوالات به سراغ افراد متعددي رفتيم که پاسخ هاي شنيدني و قابل تاملي داشتند. يکي از فروشندگان لوازم خانگي در پاسخ به اين سوال که آيا شما با شماره اقتصادي آشنايي داريد و ثبت نام کرده ايد؟ مي گويد: من به واحد مالياتي مربوطه جهت پرداخت ماليات مراجعه کرده بودم که اين موضوع مطرح شد اما من قبول نکردم ولي پس از شنيدن حرفها، استدلال و راهنمايي مامور مالياتي و اينکه در هرصورت به نفع من هست و با يک رمز ورود اختصاصي مي توانم در هر زمان و مکاني از سوابق خود با خبرشوم و کارهايم را پيگيري نمايم، بر همين اساس از طريق سامانه عمليات الکترونيکي سازمان امور مالياتي به نشاني WWW.TAX.GOV.IR و پس از مطالعه راهنماي ثبت نام براي دريافت شماره اقتصادي پيش ثبت نام اوليه را انجام دادم.

 

صاحب فرش فروشي يکي ديگر از افرادي است که در اين خصوص گفت: من از طريق اطلاعيه هايي که از شبکه هاي مختلف صدا و سيما پخش مي شد از اين موضوع مطلع شدم و با واحد ارتباط مردمي سازمان مالياتي 1822 تماس گرفتم و بعد از راهنمايي آنان، بصورت اينترنتي پيش ثبت نام کردم . به هرحال قانون است و ما موظف به اجراي آن. به نظر من عدم استقبال از اينگونه موارد يا به دليل عدم آشنايي با موضوع است و يا در رفتن از برخي مسائل. همين که من چند روز يا حتي يک روز مغازه را نبندم که دنبال کار پرداخت ماليات به آنجا مراجعه نکنم و طبقات را بالا پايين نروم و با ماموران مالياتي جر و بحث نکنم برايم کافي است. در هر صورت فکر مي کنم حداقل از اين حيث به نفع مودي و سازمان مالياتي است.

 

از مدير يک شرکت تجاري که در امر صادرات اشتغال دارد هم نظرش را در مورد کاربردهاي شماره اقتصادي جويا شديم، او گفت: داشتن آن، هم به نفع موديان و هم به نفع اداره مالياتي است.براي موديان اولاً از لحاظ وقت و زمان به صرفه است که کارشان را اينترنتي پيگيري کنند. ثانياً از هر نوع اعمال سليقه احتمالي از سوي ماموران رسيدگي و تنش هاي احتمالي با آنان به دور خواهد بود. براي ماموران مالياتي هم از اين نظرمطلوب است که مي توانند با فراغ بال صرفا با پرونده هاي مالياتي کار کنند و از هياهو و سر وصدا و ازدحام موديان بويژه در فصل مالياتي به دور باشند.

 

يکي از دانشجويان رشته اقتصاد درخصوص مزيت هاي شماره اقتصادي مي گويد: اين طرح از يک سو شفاف سازي روند انجام کار، کاهش هزينه به لحاظ زماني و مالي، وحدت رويه در فرآيند انجام کار، افزايش آگاهي از پرونده خود و در نتيجه افزايش رضايتمندي موديان را به دنبال دارد. از سوي ديگر با تشکيل بانک اطلاعاتي کامل و مفيد، دسترسي سريع و سهل الوصول به پرونده ها با يک کليک )کاهش اتلاف وقت و هزينه براي سازمان)، جلوگيري از فرار مالياتي و نزديک شدن به تحقق عدالت مالياتي( منجر به عدالت اقتصادي و اجتماعي ) و نهايتاً افزايش وصول مالياتي را براي دستگاه مالياتي در پي دارد .در بخش هاي بعدي نيز به اين موضع از زواياي مختلف و از ديدگاه مردم، موديان و مسئولين و کارشناسان مالياتي خواهيم پرداخت.

admin در تاريخ شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۳ · 0 نظر · 2409 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم