پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: ارائه بیش از 57 میلیون خدمت به مردم در سال
اخبار روز

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: ارائه بیش از 57 میلیون خدمت به مردم در سال 93

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: ارائه بیش از 57 میلیون خدمت به مردم در سال 93

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد، 57 میلیون و 913 هزار و 481 مورد خدمت به مردم از سوی این سازمان در سال 93 ارائه شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران به نقل از خبرگزاري ایرنا، احمد تویسرکانی روز شنبه در یک نشست خبری افزود: خدمات ارائه شده از سوی این سازمان 27 درصد نسبت به سال 92 رشد داشته است.

 

وی ادامه داد: 85 درصد از خدمات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به صورت الکترونیکی انجام شده است.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه این سازمان در سال 93 از جهت تحول اداری ، استفاده از فناوری ها و نوسازی بخش ها بین دستگاه های کشور پیشتاز بوده است، گفت: این سازمان، یک سازمان قدیمی با فعالیت بیش از 100 ساله است که به سمت ساده سازی و تسهیل در ارائه خدمت به مردم حرکت می کند.

 

تویسرکانی، ساماندهی سوابق فعالیت ده ها ساله در همه بخش های سازمان ثبت در قالب بانک های مجازی را از جمله اقدامات سال 93 که بخش عمده آن نیز اجرا شده است، برشمرد و گفت: این بانک ها موجب شد که گردش کاغذ و همچنین مراجعات مردم به شدت کاهش یابد.

 

صدور حدود سه میلیون سند کاداستری در سال 93

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه 2 میلیون و 919 هزار و 21 سند مالکیت در حوزه کاداستر برای مردم در سال 93 صادر شده است، گفت: بیشترین این اسناد مربوط به تهران با 630 هزار و 262 سند مالکیت و کمترین مربوط به استان ایلام با 20 هزارو 341 سند بوده است.

 

به گفته وی، سند ثبت مالکیت نسبت به سال 92، 14درصد رشد صدور اسناد داشته است.

 

تویسرکانی درخصوص سند کاداستری در حوزه های عمومی و ملی اظهار داشت: هفت هزار و 580 سند در حوزه اراضی کشاورزی، 12 هزار و 84 سند در حوزه اراضی موقوفه، هشت هزار و 487 سند در حوزه اراضی ملی و مراتع و 315 سند در حوزه اراضی موات صادر شده است که در حوزه اراضی ملی و مرتع و اراضی موات به ترتیب رشد 33 و پنج درصدی را در مقایسه با سال 92 شاهد بودیم.

 

به گفته وی، 9هزار و 160 سند مالکیت شرکتهای دولتی و 17 هزار و 225 سند نهادهای عمومی مانند شهرداریها و 42 هزار و 746 سند مربوط به وزارتخانه ها در سال 93 به صادر شده است.

 

صدور بیش از 16 میلیون سند در دفاتر اسناد رسمی

تویسرکانی با بیان اینکه صدور اسناد در دفاتر اسناد رسمی در سال 93 درمقایسه با سال 92، 14درصد رشد داشته است، تصریح کرد: 16 میلیون و 91 هزار و 460 سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی در سال 93 صادر و به مردم تحویل داده شد که بیشترین اسناد یه استان تهران و کمترین اسناد به استان ایلام اختصاص دارد.

 

وی افزود: استعلام و کارهای مربوطه 76درصد اسناد رسمی در دفاتر اسناد رسمی در کمتر از یک روز انجام و سند صادر شده است.

 

به گفته تویسرکانی، بیشترین اسناد رسمی مربوط به سند وکالت با 47درصد سند صادر شده و بیع با 27درصد سند صادر شده است.

 

وی اسناد رهنی را نیز بخش قابل توجهی از اسناد صادر شده عنوان کرد و ادامه داد: 92درصد اسناد رهنی به اسناد رهنی بانکها اختصاص داشته است.

 

معاون قوه قضاییه خاطرنشان کرد: یک طرف معامله 17درصد کل اسناد صادره شخص حقوقی بوده است.

 

به گفته وی، 42 هزار و 677 سند در سال 93 برای اتباع خارجی صادر شده است.

 

وی بیان کرد: درسال 93، 56 هزار و 155 شرکت ثبت شد و تعداد اختراعات نیز در این سال دو هزار و 841 اختراع و 16 هزار و 406 برند و علائم تجاری ثبت شده است وهمچنین سه هزار و 28 برند ثبت بین المللی شده و سه هزار و 460 طرح صنعتی در سال 93 ثبت شده است.

 

 

تشکیل حدود یک میلیون 500 هزار پرونده برای اراضی بدون سند

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص تعیین تکلیف اراضی بدون سند، گفت: یک میلیون و 436 هزار و 995 پرونده در خصوص اجرای تعیین تکلیف اراضی بدون سند رسمی تشکیل شده که از این تعداد 294 هزار و 299 پرونده رسیدگی و رأی برای آن صادر شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین 190 هزار و 508 رأی صادره مثبت و 104 هزار و 491 رأی منفی بوده است.

 

تویسرکانی بیان کرد: در سال 94 تفاهم نامه ای با دادگستری ها و سازمان راه و شهرسازی داشتیم که براساس آن هیات های رسیدگی کننده به دو برابر افزایش یافت تا عمده تقاضاها در سال 94 رسیدگی و مرتفع شود.

 

ارسال بیش از 24 میلیون پیامک به متقاضیان در سال 93

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه در سال 93 حدود 24 میلیون و 442 هزار و 545 پیامک به متقاضیان ارائه خدمت، ارسال شده است، گفت: متوسط روزانه ارسال بیش از 67 هزار پیامک نتیجه خدمات ارایه شده به متقاضیان بود.

 

حدود 40 هزار میلیارد ریال وصول معوقات بانکی

تویسرکانی اظهار داشت: متعاقب ممنوع الخروجی بیش از 11 هزار نفر بدلیل بدهکاری بویژه بدهکاری بانکی و برای شناسایی اموال بانکی و پرداخت معوقات در سال 93 در مجموع 39 هزارو 191 میلیارد و 469 میلیون و 745 هزار و 482 ریال از معوقات بانکی از محل فروش اموال بدهکاران وصول و به بانکها بازگردانده شد.

 

وی ادامه داد: این میزان وصول معوقات بانکی در مقایسه با سال 92 با رشد 20درصدی مواجه بوده است.

 

تویسرکانی بیان کرد: متأسفانه شاهد پرداخت وام های بدون وثیقه مناسب و احتساب اموال فرد هستیم که سازمان ثبت نمی تواند در خصوص بازداشت افراد ورود کند؛ بلکه مراجع قضایی باید اقدام کنند.

 

وی ادامه داد: اما اگر بانکها نسبت به شکایت اموال شناسایی شده اقدام کنند ما می توانیم برای رسیدگی و وصول ورود کرده و اموال را توقیف کرده و در مناقصه به فروش رسانده و اموال را به بانک ها برگردانیم؛ ما به همه بانک ها این موضوع را اعلام کرده ایم.

 

امضای تفاهم نامه با وزیر نیرو درخصوص مبارزه با زمین خواری

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص اقدامات این سازمان درمبارزه با زمین خواری نیز گفت: زمین خواری پدیده شومی است که به دلیل کم کاری و سهل انگاری دستگاه ها اتفاق می افتد و همه دستگاه ها باید در این زمینه اقدام کنند.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه در سالهای گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته و قانونگذار برای هر بخش از اراضی متولی درنظر گرفته که آنها خود رسیدگی کنند؛ در خصوص اراضی شهرها شهرسازی و در راستای حریم ها سازمان راه ها و در خصوص مناطق حفاظت شده سازمان محیط زیست باید اقدام کند.

 

تویسرکانی اضافه کرد: ما نیز آمادگی خود را اعلام کردیم و خواستیم دولت محدوده اش را اعلام کند تا برای صدور سند مالکیت شاهد اقدامات خوبی باشیم.

 

تویسرکانی ادامه داد: در حوزه راه و شهرسازی پیگیری های خوبی انجام دادیم که امروز نیز با وزیر نیرو تفاهم نامه ای در خصوص اینکه تمامی نقشه های مربوط رودخانه ها و سواحل مشخص شود، امضا خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: ممکن است در گذشته برخی از جنگل ها و مراتع تصرف شده باشد که سازمان ثبت اعلام کرده که وزارتخانه ها در این بخش ها محدوده خود را مشخص کنند و با هم همکاری خوبی داشته باشیم.

 

تویسرکانی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی کردیم که درسال 94، حدود 2 میلیون سند برای بخش دولتی صادر کنیم تا اموال عمومی در هر بخش مشخص و از تجاوز به زمین های دولت و زمین خواری جلوگیری شود.

 

وی گفت: آنجایی که قوه قضاییه در این زمینه ورود می کند مربوط به پرونده های کلان است که اختلال در نظم اقتصادی کشور بوجود آورده ولی آنچه که وظیفه سازمان ثبت است مواردی است که خود بانک ها اعلام شکایت می کنند.

 

بازنگری در تعرفه حق التحریر دفاتر اسناد رسمی هر چهارسال یکبار

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه طبق قانون هر چهارسال تعرفه حق التحریر دفاتر اسناد رسمی بازنگری می شود، گفت: امسال چهارسال به پایان می رسد و تعرفه جدید را بازنگری خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: در نیمه سال تعرفه های جدید را اعلام خواهیم کرد و البته این تعرفه ها به شکلی خواهد بود که به مردم فشار نیاید و میزان آن منطبق بر موازین باشد.

 

وی درمورد آزمون سردفتری در سال 94 نیز گفت: به موجب قانون به ازای هر 15 هزار نفر جمعیت یک دفترخانه رسمی باید وجود داشته باشد که البته این در تهران وبرخی شهرهای بزرگ، بسیار بیشتر است.

 

تویسرکانی ادامه داد: گروهی کارشناسان در حال تعیین میزان نیاز هستند که بعدا اعلام خواهیم کرد.

 

ثبت سه هزار علایم تجاری( مادرید) در سال 93

تویسرکانی با بیان اینکه در زمینه حوزه ثبت مادرید در سال 93، سه هزار و 28 مورد ثبت داشته ایم، گفت: این میزان در مقایسه با سال 92، 17درصد کاهش یافته است.

 

وی ادامه داد: در حوزه ثبت علایم تجاری داخلی، 60 درصد افزایش در مقایسه با سال 92 داشتیم که بیش از 16 هزار مورد علایم تجاری در سال 93 به ثبت رسیده است.

 

درمورد جذب در سازمان ثبت اسناد و املاک

تویسرکانی در خصوص آزمون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ما در تمام گرایش ها اطلاع رسانی کردیم و 25 درصد از سهمیه ها مربوط به خانواده شهدا بوده و به موجب قانون نیز آزمون برگزار شده است.

 

وی ادامه داد: در واقع همه افرادی که در آزمون شرکت کردند طبق گرایش ها بوده و ابتدا 800 نفر برای مصاحبه دعوت کردیم و آنهایی که نمره بالای علمی داشتند به مرحله بعد رفتند و طبیعی است که مرحله بعدی نمره بالاتری کسب کرده و بتواند جذب شوند.

admin در تاريخ دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰ · 0 نظر · 2150 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم