یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۵
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  دیدار اعضای هیأت مدیره کانون با رئیس کل دادگستری استان البرز
اخبار روز

دیدار اعضای هیأت مدیره کانون با رئیس کل دادگستری استان البرز

 

اعضای هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز با جناب آقای احمد افضلیان رئیس کل محترم دادگستری استان البرز دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز در روز شنبه رئیس و اعضای هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز با حضور در محل دادگستری کل استان با جناب آقای احمد افضلیان رئیس کل محترم دادگستری استان البرز دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این جلسه جناب آقای محمد سعیدی ریاست محترم کانون سردفتران ودفتریاران استان البرز ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه انتساب جناب آقای احمد افضلیان به عنوان رئیس کل دادگستری استان البرز را به ایشان تبریک گفتند و برای ایشان موفقیت در انجام رسالت خطیری که بعهده دارنده را از خداوند متعال مسألت نمودند. و ابراز امیدواری کردند که در دورۀ تصدی ایشان شاهد ارتقاء سطح کیفی و کمّی امنیّت و عدالت در استان البرز باشیم.

در ادامه ریاست محترم کانون البرز با بیان گزارش از تعداد و وضعیت دفاتر اسناد رسمی به چگونگی تشکیل کانون در استان البرز و وظایف و تکالیف مهمی که به موجب قانون برعهده کانون سردفتران و دفتریاران است اشاره نمودند و باتوجه به نقشی که سند رسمی به عنوان سند برتر دربهداشت قضایی و حقوقی استان مردم و مسئولین را در هرمناسبتی که صلاح می دانند به بهره گیری از مزایای سندرسمی و احتمام و پاسداشت سندرسمی رهنمون فرمایند.

جناب آقای محمدسعیدی در قسمت دیگری از بیانات خود ظرفیت های دفاتر اسناد رسمی را برقراری امنیت حقوقی و صلح اجتماعی و جلوگیری از ایجاد تنازع و اختلاف دربین مردم و انباشته شدن پرونده های قضایی برشمردند و باتوجه به تخصصی بودن امر حاکمیتی تنظیم و ثبت اسناد ابراز نمودند که کانون سردفتران ودفتریاران آمادگی کامل دارد تا برای ایجاد شفافیت و تحقق و اجرای صحیح عدالت در پرونده های مربوط به سران دفاتر اسناد رسمی و پرونده های با موضوع سند رسمی به محاکم قضایی استان یاری رساند. محمد سعیدی در ادامه بحث پیش فروش آپارتمان را یکی از معضلات و مشکلات اصف باری که امروزه باعث تراکم پرونده های پیچیده در محاکم قضایی شده است خواند. و عدم همکاری نظام مهندسی و شهرداری را علت اصلی اجرائی نشدن قانون و آئین نامه پیش فروش آپارتمان دانستند. از رئیس کل محترم دادگستری استان درخواست نمودند که در اجرای قانون و آئین نامه پیش فروش آپارتمان تسریع مراجع ذیصلاح صدور شناسنامه فنی ساختمان را خواستار شود.

در ادامه این جلسه جناب آقای سیدمحمود حسینی سردفترمحترم 25 کرج دبیر هیأت مدیره تقسیم اسناد اشاره مصوبه تقسیم اسناد به تبیین جایگاه قانونی هیأت تقسیم اسناد و وظایف و تکالیف آن پرداختند و از رئیس کل دادگستری استان درخواست نمودند که شعب دادگستری استان نسبت به اسناد انتقال اجرایی به دفاتر با رعایت شیوه نامه تقسیم اسناد احتمام ورزند.

در این نشست که جناب آقای شاکرمی دادستان محترم کرج نیز حضور داشتند ، جناب آقای احمد افضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با استقبال از پیشنهادات مطرح شده دراین جلسه صاحب منصبان دفاتر اسناد رسمی را کارشناسی خواندند که اگر مردم در انجام مراودات مالی ، ملکی و حقوقی خود به آنها مراجعه کنند اختلافات و منازعات حقوقی و ملکی به مراتب کاهش خواهد یافت و این امر سبب خواهد شد محاکم قضایی در انجام مأموریت های خود بهتر عمل نماید.

ایشان نقش دفاتراسناد رسمی را دربرقراری نظم در جامعه و جلوگیری از زمین خواری بسیار پراهمیت خواندند و اظهار داشتند که متأسفانه ارزش افزوده املاک در استان البرز سبب شده است که متجاوزان به اراضی ملکی و دولتی ومنابع طبیعی بطور سازمان یافته مبادرت به جعل اسناد و زمین خواری و تضییع حقوق بیت المال بنماید.که در راه مبارزه با این پدیده نقش دفاتر اسناد رسمی استان را بسیار پراهمیت ارزیابی نمودند.

در ادامه ایشان با اشاره به پتانسیل های نهاد داوری ابراز امیدواری نمودند که دفاتر اسناد رسمی در آگاهی بخشی به مردم جهت بهره گیری از نهاد داوری در اختلافات ملکی و حقوقی خود دستگاه قضایی را یاری رساند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان این مطلب که درهر صنف و شغلی متأسفانه اقلیتی وجود دارد که باعث تنزل شئون آن صنف و شغل می شوند از کانون سردفتران و دفتریاران خواست که با بهره گیری از ظرفیت های قانونی خود نسبت به نظارت و روند فعالیتهای دفاتر اسناد رسمی استان با متخلفان برخورد لازم را داشته باشد .

لازم به ذکر است که پیش از این آقای مهدوی راد رئیس کل محترم دادگستری استان البرز بودند.

admin در تاريخ دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۰ · 0 نظر · 2573 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم