سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۷
جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز
صفحه اصلي          آلبوم تصاوير          دريافت فايل          بخشنامه ها          تالارهای گفتگو          درباره ی ما          تماس با ما          اطلاعات دفاتر اسناد رسمي          واحد های جامعه          تشخيص صحت كدملي

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند. به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...
  اتوماسیون اداری
  دریافت VPN
  سخن بزرگان
 

  جامعه استان البرز

 

 

  مراکز درمانی طرف قرارداد با کانون البرز
  امکانات جانبی
  دریافت teamviewer
  راهنمای گواهی امضاء الکترونیک
  فهرست
   ورود
  جديدترين مقالات
  پیوندهای مرتبط
  فرم تصديق اصالت اوراق دفاتر اسناد رسمي
  معرفی واحدها
  شناسه ملی

  سخنگوی قوه قضاییه: قوه قضاییه از افرادی که در چارچوب نظام خواهان سرمایه گذاری هستند حمایت می کند
اخبار روز

سخنگوی قوه قضاییه: قوه قضاییه از افرادی که در چارچوب نظام خواهان سرمایه گذاری هستند حمایت می کند

سخنگوی قوه قضاییه: قوه قضاییه از افرادی که در چارچوب نظام خواهان سرمایه گذاری هستند حمایت می کند

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه صلح و سازش گفت: باید ببینیم چه مسائلی منجر به بروز طلاق در خانواده‌ها می‌شود چرا که برخی از این مسائل غیر از بخش قضایی است، بنابراین باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

  

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران به نقل از پرتال جامع قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در هشتاد و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: امروز در جامعه ما هر فرد مسلمانی حس می‌کند که کانون خانواده هر چه گرمتر باشد به نفع جامعه است و اگر کانون خانواده متزلزل شود مشکلات بسیاری پیش می‌آید.

 

وی افزود: حتی اگر کسانی قانونا و شرعا بخواهند طلاق بگیرند٬ قوه قضاییه سعی خواهد کرد تمهیداتی برای جلوگیری از برخی طلاق‌های غیرواقعی بیندیشد و در صورتی که جایی از قانون کمبود احساس شود اقدامات لازم در این خصوص نیز انجام خواهد شد.

 

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به پرونده جیسون رضاییان گفت: امروز دادگاه این پرونده برگزار شد و جلسه بعدی نیز ادامه دارد که اگر حکم صادر شد، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به پیگیری‌های قوه قضاییه برای مبارزه با فساد افزود: در فاصله زمانی نشست قبلی تا امروز، 4 وکیل و 4 کارمند دستگاه قضایی به دلیل تخلف بازداشت شدند و همچنین 4 نفر از دلالان به جرم جعل و کلاهبرداری بازداشت شدند.

 

حجت الاسلام اژه ای در خصوص موسسات غیرمجاز بانکی و موسسه میزان اظهار داشت: شرکت توسعه میزان نیز که از جمله این موسسات است و قرار بود در بانک صادرات ادغام شود، به دلیل نپذیرفتن این ادغام از سوی اعضای هیئت مدیره موضوع منتفی شد و با توجه به آنکه نتوانستند در فرصت زمانی داده شده نیز اقدامات مورد نظر را انجام دهند تعدادی از اعضای هیئت مدیره آن بازداشت شدند.همچنین در حال حاضر مدیر تسویه برای این موسسه از سوی قوه قضاییه انتخاب شده که انتخاب مدیر تسویه به منظور بازپرداخت پول مردم و با شکایت بانک مرکزی صورت گرفته است.

 

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به مسئله موادمخدر گفت: در این مدت هم اجرای حکم داشتیم و هم دستگیری‌های جدید و نکته مهم آن است که بحمدالله اقدامات امنیتی و اقدامات اطلاعاتی خوبی در جهت دستگیری باندهای عمده انجام می‌شود. اخیرا اطلاعات اصفهان،  تلاش خوبی در این زمینه داشته بطوریکه دو باند نسبتا قوی را متلاشی کرده و از آنها 190 کیلوگرم تریاک و 140 کیلوگرم هروئین کشف کرده اند.

 

وی افزود: همچنین در استان یزد 900 کیلوگرم تریاک و بیش از یکصد کیلوگرم حشیش از قاچاقچیان و کسانی که در امر موادمخدر فعالیت دارند، کشف شده است.

 

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به برنامه قوه قضاییه برای حفظ سرمایه‌گذاران خارجی در ایران گفت: چندین سال است که سرمایه‌گذاران خارجی در داخل کشور را همراهی می‌کنیم و دولت نیز به دنبال بررسی موانع این مسئله است.تمام کسانی که در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران و نظام بین‌الملل خواهان سرمایه‌گذاری هستند از آنها حمایت می شود و قوه قضاییه به آنها کمک خواهد کرد.

 

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای با اشاره به پرونده شاکیان علیه آمریکا گفت: پرونده‌های آنها رسیدگی شده و حدود 50 میلیارد بابت خسارتی که به افراد وارد شده است برای آمریکا حکم صادر شد.

 

وی در پاسخ به این سوال که رئیس پلیس مواد مخدر از آزاد شدن یک فرد محکوم به حبس ابد خبر داده که دوباره با مواد مخدر دستگیر شده است گفت: در مورد افرادی که محکوم به حبس می شوند اگر سازمان زندان ها و ناظرین به این نتیجه برسند که مجرم می تواند مرخصی برود اقدام می کند. گاهی هم از نظر انسانی و قانون به دلیل مشکلات خانوادگی یا فوت و بیماری بستگان نیاز به مرخصی دارند و شورا تایید می کند که مرخصی برود.

 

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: گاهی فرد وسوسه می شود فرار کند و یا دوباره تخلف می کند که احتمال آن وجود دارد. از این فرد ضمانت گرفته اند اما سر وقت حاضر نشد و حکم جلب آن صادر شد و با تریاک 100 کیلو گرمی دوباره دستگیر شد.

 

محسنی‌اژه‌ای در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص افشاگری‌های انجام شده در پرونده بورسیه‌های وزارت علوم و تضییع حقوق برخی از افراد در این موضوع گفت: این مسئله دارای دو وجه بود؛ یک بخش آن افرادی بودند که اسمشان کاملا بی‌ارتباط با موضوع بورسیه‌ها مطرح شد و بخش دیگر افرادی بودند که بر اساس مقررات قانونی اقدام به اخذ بورسیه کرده بودند لذا همانطور که پیش از این گفته‌ام کسانی که در شمول این دو مورد قرار می‌گیرند می‌توانند شکایات و تظلم‌خواهی خود را به قوه قضائیه ارائه دهند ولی تا جایی که من مطلع هستم تاکنون شکایتی نشده است. البته نامه‌ای در این خصوص به دست من رسید که من آن را به دادستان تهران ارجاع دادم تا در صورت وجود شاکی خصوصی، موضوع به طور کامل بررسی شود.

 

وی افزود: از سوی دیگر به دلیل مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سازمان بازرسی اجازه ورود به نحوه بررسی کمیته ویژه رسیدگی به پرونده بورسیه‌ها نشد و بورسیه برخی افراد لغو و برای برخی دیگر با پرداخت هزینه تحصیل ادامه یافت.

 

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در خصوص ساخت و ساز غیرمجاز در شمال تهران گفت: خوشبختانه در ارتباط با این موضوع دولت پای کار آمده و تلاش داریم متولیان امر اجازه ندهند ساخت و ساز غیرمجازی انجام شود و بعد از دستگاه قضایی بخواهند برخورد کند. توقع داریم یک دستگاه متولی اجازه ندهند یک ساختمان غیرمجاز ساخته شود و بعد از ساخته شدن یک برج و یا ویلا از قوه قضاییه بخواهند آن را تخریب کند در ارتباط با این مسئله قوه قضاییه با عزم جدی ورود کرده و با مواردی که خلاف آن ثابت شده برخورد کردیم. همچنین در چند ماه گذشته چندین کیلومتر دیوار غیرمجاز در استان تهران تخریب شده و بیش از هزار مورد رفع تصرف و تخریب داشته‌ایم و مواردی نیز در دستور اجرا قرار دارد.

admin در تاريخ چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷ · 0 نظر · 2865 تعداد بازديد · نسخه چاپي
  نظرات
هيچ نظري ارسال نشده است
  ارسال نظر
لطفاً براي ارسال نظر ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد
  امتياز
اين گزينه فقط براي كاربران عضو در نظر گرفته شده است

لطفا وارد سيستم كاربري خود شده و يا ثبت نام كنيد.

تا كنون امتيازي داده نشده است.
1390 ©
تمامی حقوق این سایت محفوظ و منوط به جامعه سردفتران و دفتریاران استان البرز می باشد.
طراحی و توسعه توسط شرکت پادسان سیستم